Har bedriften din mange kurs og arrangementer i løpet av et år?
I så fall publiserer du kanskje disse på egne nettsider etter hvert som de avholdes. Eller kanskje du har flere systemer hvor du må gjøre litt her og litt der for å få alt til å spille sammen?
Kurs og arrangementer som publiseres litt tilfeldig, blir fort “borte” i vrimmelen av tilbud som folk skal holde oversikten over.
Med Kurskalender-modulen i Proviso kan du i stedet samle alle dine kurs og arrangementer i en felles oversikt. Og det kan settes opp i løpet av få minutter.
Din egen kurskalender – med bedriftens egen design
Alle som bruker Proviso, kan kjøpe tilgang til en frittstående og fiks ferdig kursportal som gjør det mye enklere å publisere kurs og arrangementer. Kursportalen oppdateres automatisk, og du slipper å tenke på drift eller vedlikehold.
Enklere og mer oversiktlig for deltakere
Når du samler alle kursene dine på ett sted, blir det mye enklere for deltakere å holde oversikten. De kan enkelt lagre lenken til kurskalenderen som en favoritt, slik at de kan følge med når nye relevante kurs blir lagt ut.
I tillegg blir det enklere å melde seg på, siden lenke til påmelding automatisk følger med fra Proviso.
Modulen Kurskalender gjør at kurstilbudet ditt fremstår mer profesjonelt og ryddig, og det gir trygghet for deltakere om at du som arrangør er en profesjonell aktør.
Les også: Nettside for arrangementet: Derfor bør du ha det, og slik lager du den
Hvordan fungerer kurskalender?
Bedriften din kjøper tilgang til modulen, og administratoren på din konto hos Proviso setter opp selve “rammeverket”. Administrator legger inn logo, toppbanner, overskrift og eventuelt en ønsket overordnet tekst/forklaring.
Du velger selv hvilke kurs/arrangementer som skal være synlig i portalen
Når du legger inn nye kurs og arrangementer i Proviso, kan du huke av for om de skal være synlige i kurskalenderen eller ikke. Huker du av for å vises i kurskalender, vil arrangementet bli synlig når det åpnes for påmelding. Skal det likevel ikke vises, kan du når som helst fjerne avhukingen.
Du legger selv til beskrivelse av kurset
Når du legger kurset/arrangementet inn i Proviso, legger du til en kort beskrivelse av det – og dessuten en lengre tilleggsinformasjon ved behov. Lenke til påmeldingsskjema følger automatisk med fra Proviso over til kurskalenderen.
- Dersom arrangementet har en deltakeravgift, blir den også synlig som en ‘fra’-pris.
- Når kurset/arrangementet er avholdt, forsvinner det automatisk fra kalenderen.
Slik ser det ut i Proviso når du skal legge kurset/arrangementet til i kurskalenderen.
Kort oppsummert
Med Provisos kurskalendermodul får du en enkel og profesjonell oversikt, til en brøkdel av hva en kurskalender/kursportal normalt vil koste.
Modulen er superenkel å bruke: Legg inn arrangementet som normalt, huk av for at det skal vises i kalenderen, og vips – så ligger det på nett, med pris og lenke til påmelding.
Du slipper ansvar for drift og vedlikehold – det tar Proviso seg av. Og ikke minst ligger alt i samme system, så du slipper å hoppe mellom ulike systemer.
Kurskalender sparer deg mye tid og arbeid og gjør det i tillegg enklere for deltakerne å finne relevante kurs og arrangementer.